Farmaseutin ja proviisorin koulutusohjelmien itseopiskelumateriaalit

Eximian farmasian ja proviisorin koulutusohjelmiin valmentavan itseopiskelumateriaalin avulla voit valmentautua Helsingin  valintakokeeseen ajasta ja paikasta riippumatta. Materiaalimme on tukeva paketti teoriaa ja tehtäviä, joka ohjaa valmentautumistasi valintakokeen kannalta oikeisiin asioihin.

Valintakoetyyppisten tehtävien avulla kehität vastausrutiiniasi ja saavutat valintakokeissa vaadittavan osaamistason. Itseopiskelumateriaalin saavat myös kurssilaisemme. Kaikki itseopiskelumateriaalimme ovat aina uusimpien valintakoevaatimusten mukaisia ja alan asiantuntijoiden laatimia

Farmaseutti ja proviisori

Materiaalin sisältää:

  • valmentautumisohjeet
  • teoria- ja tehtäväkoosteen malliratkaisuineen fysiologian valintakoekirjallisuudesta
  • teoria- ja tehtäväkoosteen malliratkaisuineen vaadituista lukion kemian kursseista

Teoriamateriaalin avulla kertaat keskeiset ilmiöt ja lait valintakoealueesta. Tehtävien avulla pääset tutustumaan alueeseen tarkemmin ja opit vastaamaan valintakokeessa käytettäviin tehtävätyyppeihin mahdollisimman tehokkaasti.

Hinta: 200 €

Kurssi Farmaseutti ja proviisori itseopiskelumateriaali
Paikka Koko Suomi
Hinta 200,00 €
  Lisää

Kenraalikoe ja kertaus: itseopiskelumateriaalin tilaajalle -50 %

Kurssi Farmasia itseopiskelumateriaali + kenraalikoe
Paikka Koko Suomi
Hinta 240,00 €
  Lisää

Kurssi Farmasia itseopiskelumateriaali + kenraalikoe ja kertaus
Paikka Koko Suomi
Hinta 260,00 €
  Lisää

Muut hinnat: itseopiskelumateriaalin hinta hyvitetään kurssin hinnasta ilmoittautuessasi myöhemmin kurssille

     

     
    Tyytyväinen asiakkaamme kertoo:
    "Mielestäni Eximian itseopiskelumateriaali oli hyvä apu valmentautumisessa. Erityisesti fysiologian osuus ja kemian teoria olivat hyviä. Suosittelen!" -Sannamarja