Farmaseutti ja proviisori päiväkurssi, Helsinki
Kurssi
Farmaseutti ja proviisori päivä Helsinki
Aika
4.4.-10.5.2012
Paikka
vahvistetaan myöhemmin
Paikka
Helsinki
Oppitunnit
75 ot
Hinta
790,00 €
Ennakkomaksu
200,00 €
Kurssivakuutus
200,00 €
Lisää
| Kurssi | Farmaseutti ja proviisori päivä Helsinki |
|---|---|
| Aika | 4.4.-10.5.2012 |
| Paikka | vahvistetaan myöhemmin |
| Paikka | Helsinki |
| Oppitunnit | 75 ot |
| Hinta | 790,00 € |
| Ennakkomaksu | 200,00 € |
| Kurssivakuutus | 200,00 € |
| Lisää |
Kurssilla opetusta fysiologiasta ja kemiasta
Eximian Farmaseutti ja proviisori -valmennuskurssi valmentaa sinut farmaseutin tai proviisorin koulutusohjelmaan. Koska pääsyvaatimukset Helsingin ja Itä-Suomen yliopistoihin sekä Åbo Akademiin ovat vuonna 2012 samat, voit osallistua valmennuskurssillemme riippumatta siitä, mihin yliopistoon olet hakemassa opiskelemaan! Farmaseutti ja proviisori -valmennuskurssi alkaa huhtikuun alkupuolella ja kestää toukokuun puoleen väliin. Opetusta on kolme kertaa viikossa. Kurssi soveltuu erityisesti sinulle, joka haluat aloittaa päiväsi tehokkaasti ohjatulla ryhmäopetuksella ja opiskella itsenäisesti iltapäivän. Lisäksi voit osallistua kurssillemme, jos olet hakemassa opiskelemaan ravitsemustiedettä Itä-Suomen yliopistoon, sillä Itä-Suomen yliopiston valintakoevaatimukset sekä valintakoe ovat samat sekä ravitsemustieteen että farmasian osalta.
Valmennuskurssi jakautuu fysiologian ja kemian osuuteen. Fysiologian osuudessa käydään valintakoekirja läpi keskittyen valintakokeen kannalta olennaisiin seikkoihin, ja kemian osuudessa käydään läpi valintakoevaatimuksena olevat aihealueet. Lisäksi kurssilla harjoitellaan vastausrutiinia valintakoetyyppisillä tehtävillä.
Kurssiin kuuluu valintakoetta simuloiva kenraalikoe ja kurssin päättää kertaus, jossa voit vielä kysyä opettajaltasi mieltäsi askarruttavista asioista. Saat myös laajan itseopiskelumateriaalin, joka sisältää runsaasti harjoitustehtäviä malliratkaisuineen.

